top of page

Teslimat Koşulları

*Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde size kargo takip numarasını içeren e-mail veya SMS gönderilecektir. Bilgilendirme sonrasında siparişinizi Sipariş Takip bölümünden rahatça takip edebilirsiniz. Siparişlerinizin gönderimi için Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız. Dilerseniz FREEYEZ websitesinden canlı destek müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

*freeyez.com üzerinden nerelere gönderim yapabilirim?

freeyez.com gönderim ağı, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketlerinin teslimat sağladığı yurt içindeki tüm bölgeleri kapsar.

*Siparişim ne kadar sürede gönderim adresine ulaşır?

Siparişleriniz en geç 1 veya 3 iş günü içerisinde kargo firmasına paketlenmiş olarak teslim edilir.
Kargo gönderim süreleri gönderim iline göre farklılık göstermektedir. (Kampanya ve İndirim dönemleri hariçtir.)

*Siparişim gecikirse ne yapmalıyım?

contact@freeyez.com
adresine sorununuzu ve telefon numaranızı belirten bir açıklama ile e-mail
gönderebilir ya da FREEYEZ websitesinden canlı destek müşteri hizmetlerimizden
gerekli bilgi ve desteği alabilirsiniz.

*Siparişimi kimler teslim alabilir?

Siparişiniz, belirtilen adreste teslim almayı kabul eden herhangi birisine teslim fişinin imzalanması karşılığında teslim edilir. Siparişinizi verdikten sonra alıcı değişikliği yapmak isterseniz, siparişiniz kargo firmasına teslim edilmesinden sonra alıcı değişikliği yapılabilir. contact@freeyez.com adresinden veya Canlı Destek FREEYEZ Müşteri Hizmetleri’nden bu konuda destek alabilir, gerekli
düzeltmeyi yaptırabilirsiniz.

*Teslimat adresine kargo şubesini yazabilir miyim?

Çalıştığımız kargo firması Yurtiçi Kargo, PTT, Aras, MNG, UPS, siparişlerinizin güvenliğinin ve nitelikli takibinin sağlanabilmesi için sadece adrese teslim yapmaktadır.

*Teslimat adresinde alıcı bulunamazsa ne olacak?

Adreste alıcı bulunamadığında kargo yetkilisi adrese bir haber formu bırakır ve takip eden ilk iş günü içerisinde 2 kez uğrar. Bu süreç zarfında teslimatın bir kez daha yapılamaması durumunda, paketiniz kargo şubesinde en fazla 3 gün bekletilecek, gelip teslim almadığınız takdirde siparişiniz FREEYEZ
deposuna geri gönderilecektir. Siparişinizin tekrar gönderilmesi için bizlere
contact@freeyez.com adresinden veya Canlı Destek FREEYEZ Müşteri Hizmetleri’nden ulaşınız. Siparişiniz için bizimle temasa geçmediğiniz takdirde, siparişiniz 1 ay sonra iade olarak kabul edilecek ve para iadeniz kredi
kartınıza yapılacaktır.

*Sipariş verdikten sonra adres değişikliği yapabilir miyim?

Teslimat adresini siparişiniz henüz teslimat için verilmediyse değiştirebilirsiniz.
Hesabım>Siparişlerim sayfanızdan siparişinizin takibini yapabilirsiniz.
Dilerseniz, FREEYEZ Müşteri Hizmetleri'nden veya contact@freeyez.com adresinden bize ulaşabilir ve gerekli değişikliği iletebilirsiniz.

*Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken paketinde yırtık, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Siparişleriniz, siz aksini talep etmediğiniz sürece, faturalarıyla beraber gönderilir. *Fatura veya irsaliye, gönderinizin bulunduğu pakete ilişik olarak gönderilir. Lütfen faturalarınızın varlığını ve doğruluğunu kontrol ediniz.*Hediye siparişlerinizde, talebe bağlı olarak, fatura sipariş ile birlikte gönderilmeyebilir.

*Siparişimin faturası gelmediğinde veya paketi hasarlı/şüpheli olduğunda ne yapmalıyım?

Siparişinizin teslimi sırasında, ürünü teslim almadan önce mutlaka paketi kontrol ediniz. Eğer pakette herhangi bir bozulma (yırtılma, patlama, ezilme, ıslanma vb.) ya da şüpheli durum tespit ediyorsanız lütfen teslim almayınız. İlgili görevliden hasar tespit tutanağı tutmasını isteyip, en kısa sürede Müşteri Hizmetleri Yetkilimiz ile iletişime geçiniz. Hasar tespit tutanağı hazırlanırken
görevlinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat ediniz. Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo görevlisi ile geri göndermenizi rica ederiz. Tutanak tutturmanız, ürün değişimi ve iadesi süreçlerinde size yardımcı olacaktır. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapılan eksik ürün, yanlış ürün veya hasarlı ürün bildirimleri, tutanak olmadığı ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.
Eğer ayrı gönderilmesini talep etmemenize rağmen faturalarınız size
siparişinizle beraber teslim edilmediyse, lütfen ilgili görevliden faturanızı
isteyiniz. Faturanızın size teslim edilmemesi halinde, lütfen görevli kişiye
tutanak tutturarak durumu en kısa sürede FREEYEZ Müşteri
Hizmetleri’ne bildiriniz.

bottom of page